כנס החלומות מארח

~

 

 

מסע מעבר לאפלה -

על הצד האפל שבחלימה וחשיבותו להתפתחות האישית עם

יאיר לביא ומיכל יעקובסון

 

Asset 1.png

בעולם החלימה ובמרחבי התודעה נתקלים

לא פעם גם בצדדים ובחוויות מפחידות ולא נעימות.

בפאנל הזה נדבר על אותם מפגשים

ועל החשיבות שלהם בתהליך ריפוי הנפש והצמיחה

האישית

06.5 | 21:00

1024px-John_Henry_Fuseli_-_The_Nightmare

משתתפי הפאנל:

יאיר לביא - פסיכותרפיסט טראנס-פרסונלי ממוקד גוף.

מתוך אתר הכנס:
את שיתוק השינה הראשון שלי חוויתי בגיל 16, חוויה עוצמתית ומפחידה למדי. מאז אני חוקר את התופעה, מרצה עליה ומנסה להעלות את המודעות בציבור לתופעה אשר רבים מאלו שחווים אותה עדיין מעדיפים לשמור אותה לעצמם.

הסדנאות שיאיר יעביר בכנס:
הרצאה: על חלומות ותודעה

תרבויות שונות נותנות פירושים ורמות חשיבות שונות לחלומות. בעוד שבמערב מקובל לחשוב שהחלומות הן תוצר של התת מודע, חברות רבות ברחבי העולם משווים לחלומות חשיבות רוחנית יותר. בהרצאה אסקור גישות שונות לגבי חלימה ונראה האם גישתו של פרויד מתחילת המאה העשרים עדיין עומדת במבחן הזמן?סדנה – שיתוק שינה כהזדמנות לצלול לאומנות החלימה.
במהלך הסדנה אסביר בקצרה על התופעה ואתמקד בטכניקות שבעזרתן ניתן להיכנס למצב של שיתוק שינה בצורה מכוונת ובמתן כלים שיאפשרו להיכנס לרבדים העמוקים והחיוביים יותר של החוויה – יציאה מהגוף, מסעות אסטרליים, חלימה צלולה, חווית אחדות ועוד.


מעגל שיתוף
לרוב, המפגשים הראשוניים עם תופעת שיתוק השינה יכולים להחוות בצורה מפחידה למדי. במרחב אינטימי ומוגן אני מזמין את כל אלו שחוו אי פעם שיתוק שינה לבא, לשמוע חוויות של אנשים אחרים שעברו דברים דומים ואולי גם לשתף בעצמם.

 

 מיכל יעקובסון - חוקרת את החיים ואת הרפוי שהם מאפשרים כשהם מובעים דרך אומנויות שונות כמו כתיבה, משחק, מוזיקה, מילים, ריקוד ותנועה כשהמדריכים העיקריים הם עולם החלומות והרפואות.

מתוך אתר הכנס:
לימודים שונים שחוויתי ולמדתי בחיי כמו תאטרון פיזי, ריקוד, פסיכודרמה ואומנויות, SE, הוראת יוגה וסוגים שונים של ריפוי גוף ונפש, פיזיים ואנרגטיים מעברי הרחוק הובילו אותי להתמקד במי שאני ובדרך הייחודית לי שאותה אני צועדת, לומדת וחוקרת כשהאש, התפילה וצימחי הטיהור השונים מובילים אותי ועוזרים לי לדייק את הדרך.

אמא ללואר ושבעקבותיה הפכתי להיות סופרת סיפרי ילדים (ויוצרת יצירות נוספות לנוער ומבוגרים) עם דגש לחיבור אל עולמנו הפנימי ואל הבריאה העוטפת אותנו באהבה.

הסדנא שמיכל תעביר בכנס
חלומות ואיוואסקה- שערים פתוחים ותומכים ללמידה וריפוי

ירושלים סוף שנת 2002, מחבל עולה על אוטובוס קן 20 נעמד 2 צעדים ממני ולוקח את הביס האחרון מהתפוח שאכל ומתאבד, ברגע אחד חיי כפי שהכרתי אותם עד כה ניגמרו והחלו חדשים, כול מי שמסביבי נהרג ואני הופכת לפצועת אנוש עם פציעה ארוכה ומורכבת ולנס רפואי. שיקום ארוך ומפרך מוביל אותי אל האמזונס של פרו למצוא ריפוי. תוך כדי שאני שטה על נהר האמזונס העצום אני קולטת שפה ממש היה אותו חלום שחזר על עצמו שוב ושוב בילדותי, ובהמשך מסע הריפוי הזה בעזרת מורים ומרפאים מהשבטים ואחרים, החלומות, הויז'נים והמציאות נישזרים ומתמזגים יחד לתמונה המלאה של מי הייתי אז ובעקבות כך מי אני היום וההיזדמנות המאתגרת וניפלאה לריפוי אותן הטראומות של אז והיום.

 

Asset 1.png

 

לאיוונט:

לדף של כנס החלומות:

 

 

 

 

Facebook.jpg
Facebook.jpg

אפשר גם בטלפון

   058-4766153 

  • Facebook Social Icon