כנס החלומות מארח

~

 

 

'מערת החלומות הבלתי נשכחים'

מפגש עם האנאליטיקאי והמשורר

ד"ר גיא פרל

 

Asset 1.png
Chauvet´s_cave_horses.jpg


מדוע אנשים ציירו על קירות מערות וכיצד קשור הדבר לחלומות שכולנו חולמים?


נדון במספר תשובות אפשריות לשאלה, המגיעות מתחומי ידע שונים: מאנתרופולוגיה וארכיאולוגיה ועד גישות פסיכואנליטיות שונות ובהן זו של ק.ג. יונג ואריך נוימן. 


לפני המפגש מומלץ לצפות בסרטו של וורנר הרצוג Cave of Forgotten Dreams 

11.5 | 20:30

הכניסה בהרשמה מראש

לאחר ההרשמה תקבל.י קישור לזום

ד"ר גיא פרל

אנליטיקאי יונגיאני בקליניקות פרטיות בת"א וירושלים ומשורר. מורה בביה"ס לאומנויות המילה ובביה"ס לע"ס באונ' ת"א. סיים כתיבת דוקטורט באונ' חיפה - מחקרו עוסק בכתיבת שירה כתהליך נפשי מן הפרספקטיבה של התיאוריה הנוימניאנית והיונגיאנית. מחבר הספרים 'יש נקודה מעל הראש שלך' (הקיבוץ המאוחד, 2013); 'לשאת את הנפש במהופך - רשימות על שירה' (קשב לשירה, 2016); 'מערה' (לוקוס, 2019). מפרסם משיריו וכן מסות ורשימות על שירה בבמות שונות ובהן 'עיתון 77', בלוג באתר פסיכולוגיה עברית ו 'הַמּוּסָךְ: מוסף מקוון לשירה, לסיפורת, לביקורת ולמסה'.

הסדנאות שגיא יעביר בכנס:

שיחה עם ד"ר רות קרא

"חלומות שווא ידברו?" על פשר החלום במיסטיקה היהודית ובפסיכולוגיית המעמקים של ק.ג. יונג

סדנה לשירת חלום עם הדס גלעד

קיימת זיקה ברורה בין שפת החלום לשפת השירה. כשפות המגשרות בין המודע ללא-מודע, פעמים רבות רוויות שתיהן בסמלים, דימויים, חוויה חושית ורגש עז. שתי השפות אינן מרבות לציית לכללי ההיגיון, הרצף, התחביר, הפיזיקה ודומיהם השולטים במציאות. מהפרספקטיבה היונגיאנית שתוצג בסדנה, יש דמיון רב גם בין תפקידיהן של החלימה והשירה כתופעות נפשיות בתהליכי ריפוי והתפתחות אנושית. מסיבות אלו, משוררות ומשוררים רבים כותבים שירה המבוססת על חלומותיהם. בחלקה התיאורטי של הסדנה נעיין בקצרה בזיקות אלו שבין החלום לשירה, בהמשכה נקרא יחד שירה שחלומות עומדים במרכזה וננסה להבין מה ההבדל בין כתיבת חלום בשורות קצרות לבין עיבוד פואטי של חלום לכלל יצירה העושה בו שימוש, ולבסוף, נזמין את משתתפות ומשתתפי הסדנה לכתוב שירה המבוססת על חלום שחלמו ובמידת הניתן אף להציגה בפני הקבוצה ולקבל עליה משוב.

 

Asset 1.png

 

לאיוונט:

לדף של כנס החלומות:

 

 

 

 

Facebook.jpg
Facebook.jpg

אפשר גם בטלפון

   058-4766153 

  • Facebook Social Icon