כנס החלומות מארח

~

 

 

יוספה זאוש.jpg

מופע סולו ביתי בשידור חי

13.4  |  22:00  |  בטלפון שלך

 

התשלום במהלך המופע לפי נדיבות הלב ❤️

יוספה זאוש

אמא שרה -שירי ערש מרחבי העולם

 

 

Asset 1.png

אסופת שירי ערש מרחבי העולם בשבע שפות שונות

 

רובנו נושאים זיכרון מתוק מילדותנו של הרגעים האלו לפני השינה, כשהאור בחדר מעומעם, הבית שקט ואבא או אמא מלטפים את ראשנו ושרים לנו שיר מרגיע. מדובר בחוויה ראשונית שחוצה תרבויות וארצות ומבוססת על שירי הערש. שירים אלו, ולא משנה באיזו ארץ נכתבו, מאופיינים במנגינה מונוטונית (במקצב שמזכיר את קצב הנדנוד בעריסה), בנימה רגשית ומילים שחוזרות על עצמן.  אחד הדברים המעניינים שגיליתי במחקר שלי הוא שאומנם שירי הערש נכתבו על מנת לסייע לילדינו להירגע ולהירדם, אך בתוך השירים גלומה גם הבקשה של האם להרגיע את עצמה

 

 

 

DSCF1164.jpg

 

הרגע בו המופע אמא שרה נולד היה באחד הלילות בהם ניסיתי שוב להרדים את בתי, ליבי, ללא הצלחה. כמו בכל לילה, זמן השינה התארך מאוד, אלא שבמקום לבכות מתסכול על עוד הרדמה לא מוצלחת התחלתי לשיר ובאורך פלא תוך דקות ספורות ליבי נרדמה. תוך כדי ששרתי לא רק ליבי נרגעה, גם אני נרגעתי וכל האווירה בחדר השתנתה. מאותו הלילה ליבי החלה לישון טוב יותר בלילות. החוויה הזו גרמה לי לתהות- מה יש בשירי ערש שהם מצליחים להרגיע אותנו? כיצד הפכו שירי הערש לדרך הקלה והמהירה להרדמות בלילה? כך התחלתי ללמוד ולקרוא על שירי ערש והאפקט המרגיע שיש להם על ילדינו ועלינו.

 

 

 

 

 לשירים הייתה השפעה מדהימה על ליבי ואני יצאתי למסע ללמוד, להכיר ולגלות שירי ערש מכל מיני תרבויות בעולם. תוך כדי איסוף שירים ולמידה עליהם, הבנתי שמה שעובר במנגינה זה הכוונה בה נכתבו המילים ושיש במוסיקה עצמה אלמנטים רפטטיביים ומדיטטיביים שמשפיעים על המח והנפש.

Asset 1.png
Facebook.jpg
Facebook.jpg