מנחי הכנס

לי זיו.jpg

לי זיו - החולמת

נולדתי מתוך חלום ואל חלום אשוב ובכל חיי שזורות מציאויות בין העולמות, מציאות ערה ומציאות חולמת ואני פוסעת ביניהן, מגשרת עולמות, אומנית חלימה. כותבת חלומות מאז למדתי לכתוב, עובדת עצמאית, עם אנשים ומעגלים, עם קהילות של העולם החדש ופוגשת תרבויות חלימה כל חיי. עולם החלום בית לי. כותבת, מנחה מעגלים לגברים ונשים, חוקרת נשיות, מגשרת בין תרבויות, פועלת במרחבי חלימת ילדים, תומכת אישית בתהליכי ריפוי וחלום, רוקדת את מי הכוכבים. 
מעבירה סדנאות חלימה ומובילה מסעות חלימה משותפים תחת הלבנה והכוכבים באתרים עתיקים בארץ ובעולם, בדגש על מלטה, גואטמלה, מצרים ופורטוגל. משלבת את החלימה עם מחקר צמחי החלימה כבר 12 שנה. מכינה כריות חלימה ככלי עצמה לבניית מערכת יחסים עם מרחב החלום. מירב עבודתי בגישור בין תרבותי בעזרת מוסיקה, שיח ויצירת מבנים קהילתיים. פועלת בעשור האחרון בשיתוף פעולה עם קהילת תמרה, מרכז חקר שלום ובניית מודל חדש לאנושות בדרום פורטוגל. יוזמת את פרוייקט Musaique - מפגש מזרח תיכוני סביב מוסיקה ודיאלוג. 

הסדנאות ש-לי החולמת תעביר בכנס:

להתעורר אל החלום הקולקטיבי

לחלום. לחלום יחד. להיזכר במהות המעגלית שלנו כחולמים וחולמות הבאים לברוא את המציאות הזו. 

להקשיב ולהתעורר מתוך החלום ואל החלום. אל העוצמה הרכה המוגשת לנו כל לילה, המסרים המתווים את דרכנו, להפגש עם העצמי בעירום, באמת, באהבה. סדנא המפגישה אותנו עם יסודות החלימה כפי שהם מוצגים ומתורגלים בתרבויות חלימה שונות כיום ובעבר ובעולם המערבי. מה התפקיד שלנו כחולמים בזמנים אלו ובתרבות שלנו? 

יחד במבנה מעגלי ולפעמים בחלוקה לזוגות נשאל את השאלות ונעלה אל פני השטח את עומק מרחב החלום, מעבר לכל מרחב וזמן ונשריש את החלום במציאות הערה.

לחלום את בעלי הברית שלנו

אנחנו אף פעם לא לבד. המציאות הערה והמציאות החולמת מאפשרות לנו לפסוע בזמן ובמרחב תמיד בחיבור ויחד עם יתר חלקי הבריאה. חלומותינו רווים דמויות, בעלי חיים, אבות ואמהות קדמונים, יצורים מהכוכבים - אך מי מהם בעלי הברית שלנו? במפגש זה נזמן אותם ונעמיק את מערכת היחסים שלנו עמם למען המשך מסע החלימה שלנו. מפגש חוויתי עמוק.   

 

ניקוי ארבעת הגופים לקראת חלימה

החלימה צריכה אנרגיה הודפת! האני שלנו מורכב מהרבה מאוד גופים ובמפגש החוויתי הזה אנו נתמקד בארבעה מהם: הגוף הפיזי, הרגשי, השכלי והרוחי. כל גוף נושא אנרגיה ולעיתים צורך הרבה מאוד ממנה ובכך לא נשאר לנו כוח (זיכרון או אנרגטי) לחלימה. במפגש נלמד כלים שונים של ניקוי וזיכוך בכדי ׳לנקות׳ את הגופים ולהכינם אל מרחחב החלום. 

נעבוד לבד, בזוגות וכקבוצה.  

נילי בריגדה

נילי ברגידה.png

פסיכותרפיסטית גופנית המשלבת עבודה עם חלימה וחלומות צלולים. חולמת צלול למעלה משני עשורים. חוקרת שילוב חלומות צלולים בתהליך תרפויטי, מרצה בתחום ומאמנת לחלימה צלולה. מפיקה סדנאות חלימה צלולה עם המומחה העולמי רוברט וואגונר בארץ. בוגרת לימודי פסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן. פרקטיקום בבית החולים לבריאות הנפש אברבנאל. מנהלת מחקר ומערכות מידע בעמותת למרחב, בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים.

הסדנאות שנילי תעביר בכנס:

 

טראומה וסיוטים בתרפיה עם חלומות צלולים, הרצאה

יוסי דותן

יוסי דותן

יוסי דותן.jpg

נשוי ואב לארבעה, יליד 1965, מתגורר במצפה רמון. עוסק בחקר משמעות החלומות ופיתוח צופן הנשמה.  מנחה סדנאות חלימה, יצירת מציאות והדרכה לשימוש בצופן הנשמה, מפתח מודלים לפיתוח כישורי הוראה למורים, שיפור ביצועים לחברות מסחריות, טכנולוגיות וקמעוניות ויועץ אישי בתחומים, זוגיות והגשמה עצמית.

הסדנאות שיוסי יעביר בכנס:

 

שפת החלומות- חשיפה ופעילות אקטיבית
מדוע אנו חולמים, מה תפקידו של החלום, מה היתרונות שבהענקת משמעות לחלום. אופן פעולתו של החלום ותרגול מעשי לשיקוף עצמי באמצעות סמלים מעולם החלומות. המפגש מיועד לאלו המעוניינים לגלות עוד דרך, המבוססת על שיטה סדורה ונתמכת במקורות, להבנת החלום. הפעילות כוללת הרצאת מבוא, תרגולים אישיים, תשובות לשאלות ופתרון לחלומות.

"צופן הנשמה"
צופן הנשמה היא שפת החלומות, הנשמה משוחחת איתנו באמצעות שפה שניתן לקשר באמצעותה בין מרחב אינסופי נטול מקום או זמן למימד בו אנו מצויים "המציאות" בה אנו פועלים. באמצעות הצופן ניתן ליצור קשר מהיר ובלתי תלוי לקבלת חוות דעת נוספת מנקודת מבט גבוה, להתייעצות והכוונה.
המפגש יכלול:
 חשיפה של הכלי החדשני, באמצעותו ניתן "לחלום" בכל עת שנבחר לקבלת מידע ישירות מתודעה עצמית גבוהה.
תרגול השימוש בכלי – לכל משתתף תינתן אפשרות ליצור שיחה עם הנשמה בסיוע המנחה.
תשובות לשאלות המשתתפים.

יועד קדרי

יועד קדרי.jpg

ד"ר יועד קדרי הוא חוקר קבלה באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב ובמכללה האקדמית בצפת. תחומי העניין שלו נוגעים במלאכים ושדים, מאגיה ויחסי הקבלה העיונית והמעשית. שני ספריו שהתקבלו לפרסום עוסקים במלאכים ושדים בחוגי המקובלים בירושלים ובצפת. הוא מלמד סדנאות מדיטציה וחלימה קבלית. מגיל צעיר במיוחד הוא חולם וחוקר את מסעות הנשמה בחלומות

הסדנאות שד"ר יועד קדרי יעביר בכנס:

"אל אלים אמת הראני חלום אמת"- מסע חלימה קבלי

בסדנה זו נצלול אל עולם הדמיון והחלום הקבלי בארבעה חלקים. בחלק הראשון, נלמד ביחד מקורות שונים מכתבי יד עתיקים של מאגיה יהודית וכתבי מקובלים על היחס לחלומות בקבלה. נלמד על האופנים המגוונים שבהם ניסו מקובלים רבים לקבל מענה לשאלותיהם באמצעות פרקטיקה המכונה 'שאלת חלום'. בחלק השני, המשתתפים יבחרו ויעצבו את 'שאלת חלום' שברצונם לנסות במעגל החלימה בחלק השלישי, ויכינו אותה בכתיבה וציור. בחלק השלישי, נתפוס שנ"צ. נתכנס למעגל חלימה שאליו נכנס מתוך שאלת החלום ונתעורר לכתיבה של החלומות. בחלק הרביעי, נתכנס למעגל סיכום ושיתוף של החוויות ממעגל החלימה, בנוסף, נתנסה בתרגול מדיטטיבי של שאלת חלום במצב ערות.

תמר רימון סיטון

תמר רימון סטון.jpg

תמר . נשואה ואמא, מלווה מסעות חלום, ריפוי , לידה וחיים.

מטפלת מעל עשור,תומכת ומלווה תהליכי עומק דרך רפואת החלימה,

משלבת כלים מגוונים ברפואה טבעית, הרבליסטית, ודולה.

 

זוכה לפסוע בנתיבי החלימה המגוונים מאז ומתמיד, משקיפה אל חלום המציאות כחלום בתוך חלום בתוך חלום,

חלומותיי מתועדים מגיל 3 ועד היום, במה שמהווה את החקר העמוק ביותר של חיי. החלימה היא הרחם שממנו נולדו כל התחומים בחיי, המהות העמוקה ביותר שלי .

מאמינה בחלימה כמקור הוויתנו , מאמינה שהכל הוא חלום, ושכולנו חולמים אותו יחד.

מאמינה בחלימה כחוויה שבטית מסורתית בסיסית וטבעית לנו כבני ובנות האדמה והשמיים.

מאמינה בשיתוף החלומות שלנו ובמעמד המקודש שלהם .

מאמינה בחלומות של ילדינו, ובחולמים שהם.

מחוברת אל צמחי החלימה ולומדת דרכם בהודיה גדולה.

פועלת למען החזרת החלימה למקומה הטבעי והמקודש בחיינו, בשיח, במרחב הטיפולי, הביתי והציבורי.

מעבירה סדנאות חלימה , סדנאות צמחי מרפא וסדנאות לנשים הרות.

מלמדת במרכז 'נשימאיה' - מרחב למידה ומודעות לנשים בגליל העליון.

מלמדת קורס שנתי לחלימה מרפאה.

מטפלת בקליניקות בצפון ביישובים: חוקוק,כורזים וכינרת .

מלווה לידות כדולה ברחבי הארץ.

מקימת- Mamãe -Mother Nature's Medicines מָאמַאיְי'- רפואות מאמא טבע

(שמנים ,מיצויים ומרקחות צמחי מרפא בהכנה ביתית).

ביוני 2018 פתחתי את קבוצת "Dreaming our being- חלימה כהוויה" בפייסבוק, המהווה בית לשבט חולמים וחולמות של מעל 1400 חברים וחברות. הקבוצה היא מעגל חלימה פעיל וחי לשיתוף חלומות, מאגר וירטואלי לחלומותינו, ולמידה קולקטיבית שקופה ונגישה לכולם כאחד.

הסדנאות שתמר תעביר בכנס:

סדנת צמחי חלימה

צמחי מרפא ליוו את האדם מאז ומעולם במסעו הרוחני על פני האדמה,  מסעות וטקסי חלימה אישיים וקולקטיבים כללו שימוש מכבד בצמחים המחוברים לעולמות החלום- עולמות הרוח,והיו בבסיס החויה האנושית. 

בסדנה נכיר צמחי מרפא מהארץ והעולם לחלימה בתרבויות השונות,

נטעם ,נחוש ,נתחבר ונלמד על הצמחים המקודשים.

 

נכיר את הריטואלים הטקסיים, השבטיים והאישיים שמתלווים לצמחי החלימה,ונתנסה בצמח מופלא המשמש את שבטי האינדיאנים באמזונס לעבודת חלימה עמוקה.

 

סדנת  "ילדי שבט החלימה"- סדנה למבוגרים

בסדנה נדבר על חשיבות חלומותיהם של ילדינו כמעצבי עתיד האנושות.

אילו מתנות טמונות שם עבורנו כשבט בני האדם?

 ומדוע עלינו לשמור על חלומותיהם ולעודד אותם להעמיק בחלומותיהם ובדיבור עליהם?

על יצירת מרחב חלימה בטוח ופורה עבור הילדים ,תרגולי חלימה יומיים לילדים.

כיצד לעודד את ילדינו להישאר ב"חלימה פתוחה" ,ולהדריך אותם לחלימה מרפאה , כיפית ומיטיבה.

 

 

סדנת- 'חלימה מרפאת'- כוחו המרפא של החלום

אחת הסיבות העיקריות שבגללן אנו חולמים היא - ריפוי

ריפוי אישי שלוב בריפוי קולקטיבי , עתיק ובו זמנית- טרי מההווה של חיינו.

בסדנה נעמיק בדרכים בהן הריפוי מתבטא במרחבי החלימה.

הכנה פיזית,אנרגטית, מחשבתית ורוחנית לקראת עבודת ריפוי בחלימה.

ריפוי מערכות היחסים שלנו עם עצמנו וכל קשרינו דרך החלימה המאפשרת גישה למארג החיים המאוחד.

נעמיק בשאלה המהותית - איזה ריפוי קולקטיבי מתבקש כרגע לאנושות וכיצד החלימה מעוררת ומדריכה אותנו אל עבר טרנספומציה אנושית אוניברסלית.

 

 

 

שרון יקים

WhatsApp Image 2019-04-01 at 23.46.45.jp

מנהלת מעבדות מחקר מדעי המוח והקוגניציה באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה הפתוחה. מסיימת תואר ראשון במדעי הקוגניציה ומדעי המחשב. מטפחת השתאות וסקרנות פעילה בנושא חלומות בכלל וחלימה צלולה בפרט.
 

ההרצאות ששרון תעביר בכנס:


- איך מודדים חלום? חלימה צלולה בראי המדע
- מדע לא בדיוני

גליה רביץ קרפול

גליה קביץ קרפול

galya_edited.jpg

לא זוכרת בדיחות (טוב, חוץ מזו על השפן ועוגת הגזר), אבל זוכרת חלומות מגיל 4 כאילו נחלמו הלילה. באיזה שהוא אופן החלומות בחרו אותי ולא אני אותם. מאז ומעולם חלומותי כה הזויים ועמוקים ורב מימדיים, שלא נותר לי אלא להקשיב להם. בחלום המציאות אני ארומתרפיסטית בכירה המתמחה בפיריון. מלמדת ומזכירה לנשים ידע קדום דרך עבודה שלהן עם הוסת ומעגל המחזור החודשי, מלמדת דמיון מודרך, מלווה אנשים בנפתולי החיים דרך שימוש בכלים רבים, ביניהם מסעות חלימה אישיים. מלווה קבוצות במסעות חלימה קולקטיביים.

אמא ובת זוג. חיה במצפה רמון, קרוב לשמיים. קרוב לאדמה.

הסדנאות שגליה תעביר בכנס:

מסע חלימה אל תוך הרחם

נצא למסע חלימה ערה אל תוך הרחם הנשית. הרחם היא מרחב הבריאה, שם הכל מתחיל. שם, בתוך המים העמוקים ביותר שלנו נמצאים הזכרונות העתיקים ביותר. נצלול אל תוך המים ונתחבר לידע, זכרונות ועוצמה עמוקה. *הרחם הוא מרחב אנרגטי ולא רק פיזי. המסע מתאים לנשים באשר הן ולכל מי שחש/ה את הרחם שלה/ו (גם אם הרחם אינה נמצאת פיזית בגוף).

הדס גלעד

גיא פרל

הדס גליעד.jpg

משוררת, עורכת שירה ומנחה סדנאות כתיבה. משלבת מדיטציה ועבודה עם חלומות בתהליכי כתיבה.

עד כה ראו אור: תרגומה למשוררת ללה, 'שיר עירום' (חדקרן, 2012), ספר שיריה 'כל אור בעצם' (פרדס, 2013), ספר הפרוזה 'ימי מעשה' (לוקוס, 2019).

הסדנאות שהדס תעביר בכנס:

סדנה לשירת חלום עם גיא פרל

קיימת זיקה ברורה בין שפת החלום לשפת השירה. כשפות המגשרות בין המודע ללא-מודע, פעמים רבות רוויות שתיהן בסמלים, דימויים, חוויה חושית ורגש עז. שתי השפות אינן מרבות לציית לכללי ההיגיון, הרצף, התחביר, הפיזיקה ודומיהם השולטים במציאות. מהפרספקטיבה היונגיאנית שתוצג בסדנה, יש דמיון רב גם בין תפקידיהן של החלימה והשירה כתופעות נפשיות בתהליכי ריפוי והתפתחות אנושית. מסיבות אלו, משוררות ומשוררים רבים כותבים שירה המבוססת על חלומותיהם. בחלקה התיאורטי של הסדנה נעיין בקצרה בזיקות אלו שבין החלום לשירה, בהמשכה נקרא יחד שירה שחלומות עומדים במרכזה וננסה להבין מה ההבדל בין כתיבת חלום בשורות קצרות לבין עיבוד פואטי של חלום לכלל יצירה העושה בו שימוש, ולבסוף, נזמין את משתתפות ומשתתפי הסדנה לכתוב שירה המבוססת על חלום שחלמו ובמידת הניתן אף להציגה בפני הקבוצה ולקבל עליה משוב.

ד"ר רות קרא-אווינוב קניאל

IMG_6278.JPG

ד"ר רות קרא-איוונוב קניאל, חוקרת קבלה, פסיכואנליזה ומגדר. מרצה בחוג לתולדות ישראל באוניברסיטת חיפה, עמיתה מחקר במכון שלום הרטמן ובמכון ת"א לפסיכואנליזה. ספרה "קדשות וקדושות -אימהות המשיח במיתוס היהודי" ראה אור בשנת 2014  (סדרת הילל בן חיים, הקיבוץ המאוחד). ספרה השני, "חבלי אנוש- הלידה בפסיכואנליזה ובקבלה" ראה אור בהוצאת כרמל בשיתוף עם סדרת "פרשנות ותרבות", 2018. פרסמה שני ספרי שירה "אין שקט בעולם כלל" (2011) שזכה בפרס רחל נגב, ו"הנפש נעתקת" שראה אור בסדרת ריתמוס 2016. אם לארבעה, מתגוררת בירושלים.

הסדנאות שד"ר רות קרא תעביר בכנס:

שיחה עם ד"ר גיא פרל על סמלים בקבלה ובפסיכולוגית המעמקים היונגיאנית

אודי אביטל

אודי אביטל.jpg

אנליטקאי יונגיאני בכיר, רופא משפחה.

רוב שנותיי עברו עלי כמחפש. דרך משמעותית, בצד גישות נוספות,  הייתה דרכו של קרל גוסטב יונג שהפכה לצורת חיים וכלי טיפולי שבו אני משתמש.

כיום, חופשי סוף סוף להיות עצמי, אני חי במצפה רמון ומשרת את הקהילה בתוכה אני חי.

הגישה היונגיאנית, בתחילת האלף השלישי.

ק.ג. יונג שהיה בן תקופתו של פרויד, חי בשוויץ במאה הקודמת. לאחר תקופה קצרה של עבודה ביחד עם פרויד, נפרד ממנו על רקע תפיסה שונה של נפש האדם. רוב זרמי הפסיכולוגיה המקובלים בממסד התפתחו מתפיסתו של פרויד.  את רובם מייחדת ההתעלמות מן האספקט המיסטי של האדם. התפיסה היונגיאנית רואה במרכיב המיסטי את הבסיס לריפוי ולהכרת הנפש.  החלום משמש ככלי עבודה חשוב בגישה זו .

המרכיב המיסטי נחוץ ביותר בתקופתנו. להבנתנו, נפש האדם מגיעה לעולם עם "מערכת הפעלה" זהה לכולנו, כמו ד.נ.א נפשי. הכרת מבנה בסיסי זה תוכל לשמר ולרפא את הנפש בעידן שבו רוב האנושות שמה את נפשה בבינה המלאכותית.

אפרת זהר

אפרת זוהר.jpeg

חולמת המיזם DREAM-CHANGER ומייסדת את שיטת העבודה DREAM MAP  למיפוי חלומות מתוך קריאה לתת מענה רחב לחולמים הרוצים להעמיק את חלומות הלילה ולהפוך אותם לכלי פרקטי יומיומי שמסייע ביצירת המציאות ולגלות את החיבורים שהוא רוקם עבורנו.

 

מאז שאני זוכרת את עצמי החלומות סיקרנו אותי ומידי בוקר, באופן פשוט ואינטואיטיבי נתתי להם תוקף, הקשבתי ופעלתי לקולם. כיום אני יכולה להגיד שלא באחת הבנתי את גודל ההשפעה של תבונת החלומות על חיי, החלומות שינו אותי ועיצבו אותי, אין תחום בחיי האישיים שלחלומות אין יד ורגל! במהלך שנים רבות חלמתי את dream changer ויש בי רצון לתת את מה שאני גיליתי בהרבה פחות זמן! כל חלום מספר סיפור שיכול לעזור בקבלת החלטות בראיה מפוכחת בכל תחום בחיים. באמצעות מיפוי חלום אפשר לגלות כיצד הוא מסייע לנו להגשים ולממש אתגרים במציאות חיינו. החלומות שזורים בחיי ועד היום הם שולחים אותי לישון בסקרנות לבואם ומעירים אותי כל בוקר עם ידע ומתנות.

הסדנאות שאפרת תעביר בכנס:

- הרצאה: סודות מיפוי החלום

בהרצאה נגלה מה היא מפת חלום, איך היא מגשרת בין מימד החלום למציאות ואיך היא מסייעת לנו בתחומי החיים השונים. תורת מיפוי החלומות התגלתה בפני במשך שנים של חלימה. עם הזמן חקרתי וגיליתי שככה עבדו השבטים העתיקים באופן אינטואיטיבי. הפכתי את זה לכלי פרקטי לעבודה עצמית, בעזרת שיטת DREAM MAP אפשר להבין את פשר החלום.

בהרצאה נדגים את תהליך מיפוי החלום עם אחד המשתתפים

- מפגשים אישיים להכנת מפת חלום

במפגש נכין מפת חלום בעזרתה מגלים את ההנחיה שהגיעה אליכם בחלום וכיצד ליישם אותה במציאות.

מיכל ורטהיימר

מיכל וורשה 2014.jpg

שמי מיכל ורטהיימר שמעוני, ואני מוסמכת בפסיכולוגיה תהליכית. 

עובדת כבר למעלה מ-20 שנה בגישה, עם יחידים, זוגות, משפחות וקבוצות, ועם כל מצבי התודעה. חלוצת הגישה בישראל ומורה, מטפלת ומדריכה בהכשרות שלה. 

 

אני מאד אוהבת לעבוד עם חלומות, כי יש בהם מימד של יצירתיות, עומק ולפעמים גם הומור נפלא. ה dream-maker, כמו שמינדל קורא לו, הוא מימד העומק בתוכנו שיוצר את החלומות, והוא יצירתי, צבעוני, תמיד שונה ולגמרי רלוונטי למה שקורה לנו בחיים.

בדומה לתחושה שמלווה אותנו לעיתים בחלום. פסיכולוגיה תהליכית היא גישה רחבה והוליסטית לשינוי ומודעות עם שורשים יונגיאנים עמוקים, והמון תשומת לב וסקרנות לחלימה בחיינו. ארנולד מינדל, יוצר הגישה, מלמד שהחלימה מתרחשת כל הזמן ברקע של מציאות היומיום שלנו, וגם מעצבת אותה בדרכים שונות.

הסדנא שמיכל תעביר בכנס:

עבודה עם סיוטים וחלומות קשים, נושאי המסרים של ה- 'Dream maker'


בסדנה הזו נשים קצת יותר דגש על סיוטים וחלומות שמעוררים פחד או אי נוחות בחולמ.ת.  למה מחולל החלום מביא לנו חלומות כאלה בכלל? איך אפשר לעבוד איתם?

דרך החלומות האלה גם נכיר ונחווה קצת את הכלים היחודיים של הפסיכולוגיה התהליכית לעבודה עם חלומות: את החיבור בין הגוף לחלומות הלילה - ה״גופחלום״, את ה dream maker ואיך לעבוד איתו, וקצת על פרשנות חלומות, אישית, אנרגטית וקולקטיבית. נתרגל יחד ואם יתאפשר אדגים את העבודה על חלום או שניים של המשתתפים.

״Following the Dreams״

 

חלומות הלילה - באיזו שפה הם מדברים? איך אפשר להגיע למשמעות העמוקה החבויה בהם? למה הם באים?
בסדנה נכיר ונחווה קצת את הכלים היחודיים של הפסיכולוגיה התהליכית לעבודה עם חלומות: את החיבור בין הגוף לחלומות הלילה - ה״גופחלום״, את ה dream maker ואיך לעבוד איתו, וקצת על פרשנות חלומות, אישית, אנרגטית וקולקטיבית. וגם נתרגל יחד ואדגים את העבודה על חלום או שניים של המשתתפים.


אילת אולמן

איילת אולמן בבושקה.jpg

רקדנית יוצרת ומורה בתחום הבוטו כ-20 שנה. מלווה נשים בתהליכי חיים בתנועה. מורה לצ׳י קונג לבריאות האישה ובוגרת ביה״ס לתיאטרון חזותי והאקדמיה למחול בירושלים. למדה בוטו בארץ אצל מיה דונסקי ואצל מאסטרים שונים באירופה וביפן אצל אבי הבוטו אונו קאזו.

 

דרך השפה הייחודית של הבוטו אילת אולמן נעה בתוך מרחב חסר זמן בו הגוף יוצא מתוך החויה הכי אישית ויומיומית,אל מימדים  אוניברסליים פיוטיים המתקיימים במרחב סוריאליסטי טקסי וסמבולי. הבוטו הינו מחול נשמה. ככזה הוא משתמש במגוון אמצעים להוציא את הריקוד מאותם מרחבים גשמיים ההופכים אותו למחול פיזי גופני גרידא. אנו צוללים לחווית זמן אחרת (מדיטטיבית) בה חוקי הזמן ומקום לא פועלים באופן היומיומי. העבודה מעבר לגבול של הגוף הפיזי מאפשרת לנו לנוע אחרת, לנגוע בקצוות העולם, להיות העולם... עולם דימויים פיוטי שאינו מנוהל ע״י ההיגיון מוציא אותנו בדומה לחלום למרחב פתוח בו ההקשרים אינטואיטיבים וההקשרים סמבוליים.

במרחב הקסום של הבוטו פעולה יומיומית יכולה לקבל מימדים טקסיים ואף מאגיים

בדומה לתחושה שמלווה אותנו לעיתים בחלום.

הסדנאות שאילת תעביר בכנס:

מופע מחול בוטו

סדנת מחול בוטו

מיכל יעקובסון

0026c90c-826f-45ae-bab9-481032a18a93_edi

 

חוקרת את החיים ואת הרפוי שהם מאפשרים כשהם מובעים דרך אומנויות שונות כמו כתיבה, משחק, מוזיקה, מילים, ריקוד ותנועה כשהמדריכים העיקריים הם עולם החלומות והרפואות. 

לימודים שונים שחוויתי ולמדתי בחיי כמו תאטרון פיזי, ריקוד, פסיכודרמה ואומנויות, SE, הוראת יוגה וסוגים שונים של ריפוי גוף ונפש, פיזיים ואנרגטיים מעברי הרחוק הובילו אותי להתמקד במי שאני ובדרך הייחודית לי שאותה אני צועדת, לומדת וחוקרת כשהאש, התפילה וצימחי הטיהור השונים מובילים אותי ועוזרים לי לדייק את הדרך. 

אמא ללואר ושבעקבותיה הפכתי להיות סופרת סיפרי ילדים (ויוצרת יצירות נוספות לנוער ומבוגרים) עם דגש לחיבור אל עולמנו הפנימי ואל הבריאה העוטפת אותנו באהבה.

 

הסדנא שמיכל תעביר בכנס

חלומות ואיוואסקה- שערים פתוחים ותומכים  ללמידה וריפוי

ירושלים סוף שנת 2002, מחבל עולה על אוטובוס קן 20 נעמד 2 צעדים ממני ולוקח את הביס האחרון מהתפוח שאכל ומתאבד, ברגע אחד חיי כפי שהכרתי אותם עד כה ניגמרו והחלו חדשים, כול מי שמסביבי נהרג ואני הופכת לפצועת אנוש עם פציעה ארוכה ומורכבת ולנס רפואי. שיקום ארוך ומפרך מוביל אותי אל האמזונס של פרו למצוא ריפוי. תוך כדי שאני שטה על נהר האמזונס העצום אני קולטת שפה ממש היה אותו חלום שחזר על עצמו שוב ושוב בילדותי, ובהמשך מסע הריפוי הזה בעזרת מורים ומרפאים מהשבטים ואחרים, החלומות, הויז'נים והמציאות נישזרים ומתמזגים יחד לתמונה המלאה של מי הייתי אז ובעקבות כך מי אני היום וההיזדמנות המאתגרת וניפלאה לריפוי אותן הטראומות של אז והיום.   

 

שחר בודניק

שחר בודניק.jpg

פסיכולוג קליני מומחה, עובד עם ילדים ומבוגרים, בשירות הציבורי ובקליניקה פרטית בירושלים. אני עובד בגישה פסיכודניאמית ומשלב ידע ממסורות בודהיסטיות. אוהב לחלום במלא מובן המילה. מאמין שהחלומות מהווים את דרך המלך ללא מודע ובד בבד מאפשרים ריפוי, צמיחה והתפתחות. מזמין אתכם להצטרף לסדנה שאני מעביר ולחלום ביחד.

הסדנאות ששחר יעביר בכנס:

גישה פסיכואנליטית להבנה ועבודה עם חלומות. 

במהלך הסדנה, יערך הסבר תיאורטי מבואי קצר ולאחר מכן, ננתח ביחד חלומ/ות בעזרת אסוציאציות חופשיות של המשתתפים. אני מקווה שהסדנה תאפשר עבור המשתתפים הצצה מעניינת לעולם הפנימי ולחשיבה הפסיכואנליטית על חלומות.

שירלי פוגצקי

Photo%20on%201-26-20%20at%2012_edited.jp

חולמת מיום הולדתה וזוכרת יותר חלומות במהלך חייה מאשר את האירועים במציאות הערה. בעלת תואר ראשון בדתות, תנועה ומוסיקה ותואר שני בבודהיזם הינדו- טיבטי מאוני׳ נארופה בבולדר קולורדו ארה״ב. תלמידת לב של צ׳וגיאם טרונגפה, רב זלמן שכטר שלומי סקיונג מיפהם רינפוצ׳ה וטיך נהת חאן. מתרגלת מדיטציה כבר 30 שנה ומורה מוסמכת להוראת הדהארמה, צי קונג, ומיינדפולנס. מלווה רוחנית ומטפלת במגע. כמו כן שירלי חוקרת ושרה שירה מדיטטיבית-רוחנית כ 30 שנה ומלמדת עבודה עם הקול. מובילה תפילות בארץ ובעולם במסגרות יהודיות ובודהיסטיות. בקרוב תסיים תואר שני במחשבת ישראל ומדרש ממכון שכטר בירושלים. לשירלי בן בוגר ששמו אריאל ספונר. 

הסדנר ששירלי תעביר בכנס

׳החשב את כל עולם התופעות כחלום׳

 

המשנה הבודהיסטית רואה את כל עולם התופעות כתודעה אחת כשמצבי ערות ומצבי שינה הם מצבי מציאות של התודעה. ההבנה וההנחייה היא, שעל ידי תרגול נכון התודעה מסוגלת להתעורר ולהתבונן פנימה אל תוך העומק האין סופי שלה בין אם במצב של ערות ובין אם במצב של שינה. ישנן מסורות מסוימות בהן המורה מופיע לתמיד בחלומות ומלמד אותו והעניין נמצא גם בתלמוד.

כותרת הסדנא היא בעצם אחד מפתגמי התרגול במסורת המהיינה (הרכב הגדול) של פיתוח תודעה ערה,צלולה, ריקה, וחומלת.

בדרך כלל כשאנו חולמים, המוח נע בגלים נמוכים יותר של ביתא ותתא אבל רובנו לא מתורגלים להשאר ערים ולתפקד במצב המוחי הזה. בעזרת תרגול קבוע ויציב מתפתחת בנו היכולת להתעורר גם בזמן פעילות הגלים הנמוכים וכך תפיסת המציאות שלנו משתנה. האינסטיקטים ההישרדותיים משנים מצב צבירה למרחב פתוח ונינוח שאוחז במציאות קצת פחות מהרגיל, ומאפשר קשר ברור יותר עם מקומות עמוקים בדעתנו, שמתגלים בדרך כלל בשינה ובחלומות, בזמן שאין לנו את שליטת האחיזה בתודעה בזמן הערות הרגילה.

בסדנא, הקבוצה תונחה בתרגולי שאהמתאה בסיסיים,היינו תרגולי התבססות בשלווה, בישיבה, הליכה ושכיבה עד להרפייה עמוקה. ננסה לעקוב תוך תרגול ( במיוחד בהרפייה הסופית ), אחר התהליכים הנפשיים והמוחיים ברגעי הגשר בין מצב ער לבין הנפילה לתוך מצב תודעתי של שינה.

לשאלות ניתן לפנות ל shirlydharma@gmail.com

רעות פלונסקר

רעות פלונסקר.jpg

פסיכולוגית ופסיכותרפיסטית, עוסקת בעבודה קלינית ומנחה קבוצות. יוצרת ובעלת תחומי עניין ועיסוק מרובים, מורה ליוגה ולמדיטציה. חוקרת ועוסקת ברפואה ממסורות עתיקות שונות בעולם. מאמינה בגישה הוליסטית ואינטגרטיבית ומשלבת בעבודה כלים של מודעות, אמנות, מוזיקה וחיבור לטבע. חלימה תמיד סקרנה והעסיקה אותי, והחלומות מאז ומעולם היו שזורים בחיי. אני מטיילת תכופות במרחבי החלום, חווה חלומות צלולים ועמוקים מילדותי ועד היום, כותבת אותם ולומדת מהם. בעבודתי הקלינית אני עובדת עם חלומות. אני מאמינה כי מרחב החלום מאפשר הצצה לעמקי הנפש שאינם תמיד נגישים לנו, בשביל שבין העולמות, ופותח שער לעיבוד תהליכי עומק, שינוי ואינטגרציה.

הסדנאות שרעות תעביר בכנס:

 

הרצאה – "חלומות כמסע אל הנפש"

ההרצאה תעסוק בהיבטים פסיכולוגיים של חלומות בבריאות הנפש. נתייחס דרך תיאוריות ומחקרים לשאלות שנעות בין עולם המדע לעולם הרוח - מדוע אנו חולמים? מה משמעותם של סיוטים? אילו השפעות יש לחלומות צלולים? מה התפקיד של חלומות בבריאות הנפשית?  אילו אלמנטים טיפוליים ישנם בעבודת החלום?  

 Hatchwell אפרת אייל 

אפרת התשואל.jpg

כשנולדתי במצפה רמון אבא שלי תלה שלט על הדלת והזמין את החברים לבחור לי שם, פרס הובטח לזוכה ונקרא שמי אפרת. לאחר קריירה נפלאה של תיאטרון ועוד מנופי חיים נעניתי ליעוד שטבע שמי וחזרתי ללימודים בגישה הוליסטית של פוטותראפיה, הנחיית קבוצות, הדרכת הורים, ייעוץ משפחתי וזוגי, מעגלי חיים שללא חלום עפים מהמסלול.

מכתש רמון הוא כרית החלומות שלי מאז ועד היום. מתרגלת מדיטציות מיינדפולנס וטבע שנים רבות.

הסדנאות שאפרת תעביר בכנס:

״תצלום חלומי״

סדנא עבור מי שמבקשים לחלץ דימוי מהחלום. לעיתים, מי יותר מי פחות, אנחנו חווים לאחר שינה קרעי תמונות, פיסות של צבע, אזורי גוף מוטענים, צלילים, רגשות ואפילו ריחות שפורצים כרסיסים זוהרים אל אור היום. ״רסיסים״ שלא נותנים מנוח וככול שאנחנו מנסים ללכוד ולאסוף אותם לכדי משמעות הם חומקים כמו מים מכף... בסדנא ״תצלום חלומי״ נתאמן במודל צילום שמאפשר לאסוף את רסיסי החלום לכדי תמונה עם משמעות.

עמיר פריימן

AmirZ2016-263.jpg

חוקר רוחניות מבפנים ומבחוץ. חי שנתיים במנזר זן ביפן ויותר מעשרים שנים בקהילתו של המורה הרוחני האמריקני אנדרו כהן בארה"ב. עורך-שותף של הספרים "חינוך – מהות ורוח" (2012, מכון מופ"ת) ו"חינוך – שאלות האדם" (2015, מכון מופ"ת), העוסקים בקשר שבין חינוך, חקירה פילוסופית וחיפוש רוחני, ומחבר הספר "מערבולות רוח: סתירות ולבטים ביחסי מורה-תלמיד בדרך הרוחנית" (2018), שהופיע במקור באנגלית תחת הכותרת Spiritual Transmission: Paradoxes and Dilemmas On the Spiritual Path. דוקטורנט באוניברסיטת חיפה, כותב עבודת דוקטורט וספר על הנושא "חיים מוארים: מחקר מבוסס-ראיונות של מאסטרים רוחניים".

 

ההרצאות שעמיר יעביר בכנס:

המעורר: המורה הרוחני כדמות חלום המעירה אותנו מהחלום

המורה הרוחני הוא דמות בעולם התופעות / החלום, אבל תפקידו בחלום מיוחד ושונה מכל שאר הדמויות: להעיר אותנו ולהביא קץ לחלום. האם צריך מורה בשביל להתעורר? האם הוא דמות בתוכנו או מחוץ לנו? מה מקור הכמיהה להתמסר למורה – והפחד הגדול מפניה? עמיר ישוחח על שאלות אלו מתוך ניסיונו כתלמיד לשעבר וכחוקר שערך כמאה ראיונות עם מורים רוחניים ותלמידיהם במסורות שונות ברחבי העולם.

בין חלימה וחוויות מיסטיות

ההרצאה, המבוססת על ניסיונו האישי של עמיר ומחקר מתמשך שלו בנושא של תודעה אחדותית, תעסוק בחוויות מיסטיות או רוחניות תוך דגש על אירועים של תודעה אחדותית; בדומה ובשונה בין חלימה לבין חוויות מיסטיות "נפתחות" ו"מתכנסות"; וביכולתנו לזכור, לפרשן ולתקשר תובנות או ידע שמגיעים בחלומות או בחוויות מיסטיות.

יאיר לביא

יאיר לביא.jpg

מטפל בפסיכותרפיה טראנס-פרסונלית. 

את שיתוק השינה הראשון שלי חוויתי בגיל 16, חוויה עוצמתית ומפחידה למדי. מאז אני חוקר את התופעה, מרצה עליה ומנסה להעלות את המודעות בציבור לתופעה אשר רבים מאלו שחווים אותה עדיין מעדיפים לשמור אותה לעצמם.  

 

הסדנאות שיאיר יעביר בכנס:

 

הרצאה: על חלומות ותודעה 

תרבויות שונות נותנות פירושים ורמות חשיבות שונות לחלומות. בעוד שבמערב מקובל לחשוב שהחלומות הן תוצר של התת מודע, חברות רבות ברחבי העולם משווים לחלומות חשיבות רוחנית יותר. בהרצאה אסקור גישות שונות לגבי חלימה ונראה האם גישתו של פרויד מתחילת המאה העשרים עדיין עומדת במבחן הזמן? 

סדנה – שיתוק שינה כהזדמנות לצלול לאומנות החלימה. 

במהלך הסדנה אסביר בקצרה על התופעה ואתמקד בטכניקות שבעזרתן ניתן להיכנס למצב של שיתוק שינה בצורה מכוונת ובמתן כלים שיאפשרו להיכנס לרבדים העמוקים והחיוביים יותר של החוויה – יציאה מהגוף, מסעות אסטרליים, חלימה צלולה, חווית אחדות ועוד. 

מעגל שיתוף 

לרוב, המפגשים הראשוניים עם תופעת שיתוק השינה יכולים להחוות בצורה מפחידה למדי. במרחב אינטימי ומוגן אני מזמין את כל אלו שחוו אי פעם שיתוק שינה לבא, לשמוע חוויות של אנשים אחרים שעברו דברים דומים ואולי גם לשתף בעצמם.

אמה שם בה איילון

אמה שם בה אילון.jpg

ציירת בוגרת בצלאל, משוררת, רבה, ומלווה רוחנית המקדישה את חייה לפיתוח קהילות ומודלים לתרבות שלום פוסט-פטריארכלית. שותפה בקהילת ״תמרה״ בדרום פורטוגל, קהילה המנסה ליצור מודל לתרבות שלום, הכולל גם התייחסות להשכנת שלום בין המינים ולשינוי דפוסי האהבה והמיניות. יוצרת הקלפים והספר "הללי נפשי", שראו אור בהוצאת אבן חושן (2008). ״והכול מאוד מין״ - ספר שיריה יצא לאור בהוצאת לוקוס (2017), ו״ניצוצות״ - משחק להכרת מושגי יסוד מהקבלה (2019) 

הסדנאות שאמה תעביר בכנס:

יככ

והכול מאוד מין - סדנא יצירתית המקשרת בין חלומות ואירוטיקה

לספר השירים שלי קראתי והכול מאד מין. השם מרמז על המציאות כרוחשת חיים, מציאות בה הכול מאוד אמיתי ופרוע וכמה להתמזגות. מציאות בה יש מקום לאמת הראשנית והבסיסית של הוויתנו. אני עוסקת בקשר בין היחס שלנו למיניות וההבניה החברתית שלנו. אני סקרנית לגבי הפוטנצאיל שטמון  בשינוי דפוסי המיניות לכינון של שלום בעולם. בחלומות אנחנו יכולים לשחרר את ההבניה החברתית ולהכיר משהו עמוק על האני החייתי שלנו. בחלומות הצד החייתי והצד הרוחני אינם חייבים להיות נפרדים יותר ואלו בשורות טובות, כי אפשר לשאוב מזה השראה לחיים. בהיותי אמנית ציירתי את החלומות שלי וגם כתבתי עליהם ומתוכם שירים. הסדנא תחשוף משהו מתוך העולם הפנימי שלי ושל עוד משוררים ואמנים שיצרו מתוך החלומות האירוטיים שלהם, וגם תאפשר התנסות בכתיבה. נלמד לחבר בין שלוש שפות: שפת האמנות, שפת החלום והשפה האירוטית.

רעות פופקין

רעות פופקין.jpg

מטפלת באמנות חזותית, עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות. עובדת בשירות הציבורי עם משפחות, ילדים ובני נוער. בנוסף לכלים האמנותיים אני משלבת בעבודתי הטיפולית כלים מעולם הוידאו, המשחק והטבע שסובב אותנו. 

יוזמת ומנחה סדנאות בהשראת התורה היונגיאנית, בהן אני מזמינה את המשתתפים לבוא במגע עם עולמם הפנימי באמצעות חקירה יצירתית ושימוש בדימויים, צבעים וחומרים.

מאמינה שעבודה עם אמנות חזותית מאירה בדרך מהנה, מרעננת ואותנטית, חלקים חשוכים בנפש ומאפשרת להתחבר ולקבל את עצמנו באהבה ובחיבוק.  

הסדנאות שרעות תעביר בכנס:

 

ציור אבסטרקטי- מקום לחלום (בהקיץ)
מאת רעות פופקין


"בוא נטייל במחשבות
אם המילים לא נפגשות
יש עוד תקוה בחלומות... שלא ידענו"

יש פה כמה קטעים, תבחר את מה שנראה לך הכי מתאים לשלב הנוכחי של הפרסום:
בזמן חלימה בהקיץ אנחנו מוצאים עצמנו מתנתקים לכמה רגעים מהמוכר והידוע ומצויים במקום אחר. לפעמים הרעיונות הכי מעניינים מגיעים מתוך מצב כזה... כשהחלום פוגש את הערות. נביא עצמנו למצב של חלימה בהקיץ, ניתן לשפת החלום להוביל ולעשות את העבודה. בלי מאמץ וכיווץ מצח.    ניצור מתוך זרימה, בקלילות אוורירית, סקרנות ותשומת לב ליחסים בין גופים המשייטים בחלל, צבעים שיש בנהם יחסים, מרקמים ותנועות וכל מה שיוולד מתוך המצב החולמני .
דרך התנסות בציור אבסטרקטי (מופשט)  בו אין דימויים פיגורטיבים, כיווניות ברורה או תכנון מוקדם, יתאפשר לנו לרחף במרחב חלומי,  בעזרתו נעכל חוויות רגשיות שאין להן מילים וצורה ברורה. הרעיון מתכתב עם המושג     שהגה וילפרד ביון, תיאורטיקן וקלינאי ידוע.Reveri

עולש גולדברג

עולש.jpg

מורה ליהדות בבתי מדרש שונים (בית פרת, זוהר חי ועוד), מנחת סדנאות המשלבות לימוד וכתיבה. עוסקת בשינוי, תנועה וריפוי וחולמת ותיקה.

הסדנאות שעולש תעביר בכנס:

לפתוח את האיגרת - סדנת כתיבה בעקבות מוטיבים של ריפוי בתפיסת החלום של חכמי התלמוד.

חלומות חסידיים - עיון בסיפורי החלומות של רבי ישראל בעל שם טוב ונינו רבי נחמן מברסלב.

יואב זיו - הכתבן

יואב הכתבן.jpg

אני יואב, הידוע בכינוי האמיר מוכתאר, פועל תחת המותג "דגל על רגל", כתבן מוסמך מטעם איגוד הכתבנים. החלום הוא מציאות, אם מסתכלים עליו כך. הרגשות, המחשבות, הכל מתחבר. אני מנסה לחיות את החלום ולהבין כך את המציאות, המילים עוזרות, מגשרות, מחברות, לחרוז בעזרתן שרשראות, לחבר את המציאות לעולם החלומות. כתיבת החלום חשובה מאין כמותה, בדרך להוריד אותו לאדמה.

 

מוזמנים לגשת לכתבן, לספר חלום, של לילה או של יום.

נעבד אותו יחדיו ותקבלו מזכרת, דף ובו חלומכם בשירה, אולי מחורזת. אולי גם מולחנת, בואו ונראה מה אתם צריכים ואיך מרגישים, והאם את חלומכם, אתם בכלל כבר מגשימים?

יעל תורג'מן_edited.jpg

יעל תורג'מן

כשאימי הייתה בהיריון איתי, בלילה לפני הלידה שלי, היא חלמה שאימא שלה מגיעה אליה ומביאה לה מתנות. ואז בבוקר היא ילדה, אותי. אמא שלה נפטרה בשואה. היא רצתה לקרוא לי בשם שמשלב את המילים יד ואל. אבל היא לא ידעה טוב עברית. היא שמעה את השם יעל, וחשבה שהוא שילוב כזה. אז היא קראה לי יעל. ניתן לראות כמה החלומות יכולים להיות מטלטלים ולהשפיע על ההתנהגות של החולם. אפשר להתייחס לחלום מכיוון מיסטי ולומר שאימא שלה באמת הגיעה אליה בחלום ובישרה לה על הולדת הבת. אפשר להתייחס לחלום מכיוון ארצי. באותה תקופה היחסים בין אימא שלי לבעלה, לאבא שלי, לא היו טובים. היא הייתה בודדה. היא הרגישה שהיא עומדת ללדת, והייתה כמהה שאימא שלה תהיה איתה, שתתמוך בה. וכך היא יוצרת את החלום מתוך הכמיהה הזו שלה. אימא שלה מופיעה - זו השאיפה שאימה תהיה לידה. המתנות מייצגים את הלידה. ביום הולדת מביאים מתנות. לא החלום של אימי הביאו אותי לעסוק בתחום החלומות, אלא החלומות שלי. הבנתי אינטואיטיבית שהחלומות שלי מתקשרים למה שאני עוברת במציאות. כשלא מצאתי פיתרון לחלומות שלי בשום מקום, החלטתי לחוקר אותם בעצמי. אני חוקרת את החלומות משנת 2006, וכתבתי את הספר "נפלאות החלום – דרך מעשית לפתרון חלומות". במחקר גיליתי שלחלום יש חוקים. גיליתי את העקרונות של החלום, את הפירושים של הסמלים בחלומות (שונה ממה שמופיע בספרים אחרים), הבנתי את שפת החלום, ופיתחתי את הדרך לפרש חלומות. מבחינתי החלום מביע את נפש החולם, את המטען הפנימי אשר בתוכו.

 

הסדנאות שיעל תעביר בכנס:

בהרצאה/סדנה אלמד אתכם את הדרך לפרש חלומות. דרך החלום תוכלו להכיר את עצמכם, את הרגשות המנהלים אתכם, ומתוך זה לכוון את חייכם.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דניאל טלר

דניאל טלר.jpg

דניאל טלר, מנחה מסעות להתפתחות, מודעות וחלימה.דניאל מביא ידע עתיק ועוצמתי מהרי האנדים של פרו, שם הוא למד עם שמאן בן לשבט ה"קרוס". במסעותיו נחנך להיות "פאקו", שמאן ע"פ שושלת האינקה. במהלך התקופה בה שהה בפרו, הועברה אליו השליחות לחלוק את הידע ודרך החיים אותה הוא למד מה"קרוס", שמרכזה הוא המילה " הודיה ". לאחר מכן אחרי תקופה ארוכה של מסעות התבודדות בטבע שהה תקופה נוספת עם שמאן בצ'ילה בן לשבט המפוצ'ה. דניאל מנחה מסעות שמאניים, טקסים, מסעות חלימה, סדנאות צלילים מרפאים, הילינג שמאני, קורסים ותהליך עומק יוצא דופן של חניכות שמאניות עוצמתיות, לפתיחת, חיזוק ואיזון הגופים האנרגטיים והקשר שלנו אל הטבע והקוסמוס. מטפל בהילינג שמאני, צלילים מרפאים, תטא הילינג, דמיון מודרך, הקשבה קוונטית. דניאל מתאמן באומנויות לחימה מזה 20 שנה מדריך ומלמד קרב מגע וצ'י קונג מוסמך מטעם וינגייט. דניאל מייסד בית הקונדור - בית להתפתחות מודעות וחלימה, הנמצא בעיר באר שבע. הבית הינו מרכז לטיפולים וסדנאות בו מתקיימים מידי שבוע טיפולים, תרגולי צ'י קונג, טקסים, סדנאות וקורסי עומק.

הסדנאות שדניאל יעביר בכנס:

חלימה מודעת מביאה למודעות

שיחה על חלימה מודעת ואיך באמצעות עבודה מודעת עם מרחב החלום אפשר להיות בתקשורת ישירה, עם תת המודע שלנו, עם הגוף ועם הקוסמוס. תרגול של מסע שמאני עתיק לעץ החיים שלנו. מרחב מקודש הנמצא במימד החלום ואחת המדיטציות השאמניות העתיקות בעולם. עץ החיים שלנו הוא כמו הבית הפנימי שלנו. הוא מרחב מוגן ובטוח שבנוסף יכול להעניק לנו המון תובנות. מדיטציה מיוחדת ועוצמתית בליווי תוף וצלילים מרפאים.

 

לחלום את אמא אדמה

החלימה היא מרחב בו אנחנו יכולים להתחבר למציאות רחבה יותר מהמציאות הערה אותה אנחנו תופסים בעזרת החושים שלנו. האדמה הנמצאת מתחתינו ובתוכנו טומנת בחובה כל כך הרבה ידע ורפואה שאנחנו לא קשובים אליו ביום יום. במהלך הסדנה נצא למסע חלימה שמאני בליווי צלילים מרפאים והנחיה קולית אל עומק חוכמת של אמא אדמה. נבקש לקבל מסר שיעזור לנו ללכת את חיינו על האדמה עם כבוד וחמלה לעצמנו, לכל היצורים ולאדמה עצמה.

 

מסע שמאני לחיבור עם חיית החלימה שלנו

מסע מדיטטיבי לפי המסורת השמאנית בליווי תוף וצלילים מרפאים אשר בסופו נפגוש מחדש את חיית החלימה שלנו.

חיות עוצמה הן מורות ומדריכות שמתגלות אלינו בדמות חיה ובאות ללוות ולהדריך אותנו במהלך החיים.

לכל בן אדם יש חיית עוצמה שאופיה ותכונותיה משקפות את תכונות האופי שלו/ה, וכך נותנת לו אפשרות להבונן בעצמו ללא שיפוטיות, ודרך לצעוד בה. החיות מתגלות אלינו במדיטציות, חלומות או בטבע. חיות יכולות להתחלף במהלך החיים. חיה שונה תגיע להדריך אותנו בחלקים שונים בחיים בהם נצטרך הדרכה ספציפית. עבודה שמאנית עם חיות עוצמה היא תחום מדהים, רחב ועוצמתי מאוד, לא רק לקבלת הדרכה. בסדנה נפגוש את חיית החלימה שלנו, חיית העוצמה שבאה ללמד אותנו שיעור בחלימה. נלמד מה היא באה ללמד אותנו ואילו איכויות היא יכולה ללמד אותנו להביא למרחב החלום שלנו.

* מי שהיה בסדנה בשנה שעברה הסדנה השנה שונה, ותתמקד הפעם יותר בנושא החלימה וחיית החלימה שלנו.

סדנת shape shifting:

מומלץ כסדנת המשך לסדנת חיות העוצמה, או למי שכבר עובד עם חיית העוצמה שלו. הרחבה על חיות עוצמה בפירוט לסדנת " מסע שמאני לחיבור עם חיית העוצמה שלנו". בסדנה נלמד איך להשתמש באנרגיה ובאיכויות של חיית העוצמה שלנו וחיות שונות, על מנת לשנות את השדה האנרגטי שלנו ולקבל את העוצמה הייחודית של החיה איתה אנחנו עובדים.עולם החי הוא עולם מופלא ולכל חיה יש מגוון מאפיינים אישיותיים רחב מאוד שאפשר ללמוד מהם. בסדנה נלמד איך למצוא מאפיינים מרכזיים אצל חיות שונות ולהשתמש בהם לעזרתנו. לדוגמה: מחר אני הולך לישיבת עבודה בה אני צריך להיות מאוד כריזמתי, חד וכולם צריכים להבין שאני הבוס. אני אבחר להשתמש באנרגיה של אחד החתולים הגדולים שמאופיינים בתכונות אלו. או במקרה בו אני צריך להיות בעל פרספקטיבה רחבה ולהצליח לראות את הסיטואציה מבחוץ, אבחר להשתמש באנרגיה של העיט או הקונדור. הסדנה תשלב תרגולים בישיבה, עמידה, תנועות מעולם הצ'י קונג וריקוד של חיות העוצמה שלנו. בואו ללמוד ולחוות תרגול שמאני עתיק ועוצמתי שיכול לעזור לכם בתחומים רבים.

 

צ'י קונג אומנות תנועה, נשימה ומדיטציה סינית.

הצ'י קונג הינו חלק מהרפואה הסינית ומטרתו להחזיר איזון ובריאות לגוף, ליצור ריפוי והרפיה של גוף, רגש ומינד דרך תרגילי תנועה קשובה, נשימה ומדיטציה ( התבוננות ). בתרגול אנו עובדים בין השאר על כח, גמישות, יציבות, והרבה מאוד הרפיה. ההרפיה מאפשרת למתח לצאת מהגוף וכך זרימת הדם והצ'י משתפרת, חילוף החומרים עולה, הנשימה נפתחת ומקבלת מודעות והגוף מתחיל לחזור לאיזון. התרגול מתאים לכל הרמות ולכל הגילאים.

הילה חסין

70392165_10157723166207910_2074781031478

אמנית פלסטית, ציירת ויוצרת בקולאז', עוסקת בקולנוע דוקומנטרי, מלמדת אמנות ומנחה מעגלי שיתוף. חלק מקבוצת אמנים המרכיבה את פרויקט אמנות הקרן (HQRN) בשכונת הדר בחיפה שמטרתו לחבר אמנות ואמנים לקהילה ולשכונה. בשנתיים האחרונות עוסקת בחקירה של תהליכי יצירה על גוניהם השונים תוך התייחסות לתהליכים נפשיים פנימיים בדרך לתוצר אמנותי. מעבירה סדנאות קולאז' המשלבות תהליך קבוצתי עם יצירה בגישה יונגיאנית. לומדת ומלמדת על האופן בו סיפור נוצר מדימויים ולהיפך.

מאמינה שיצירה היא כוח מניע בחיים שלנו, ושבכל אחד.ת מאיתנו קיימ.ת אמן.ית יוצר.ת פנימי.ת. 

מגלה את הכוח בליצור מתוך מקום פחות מודע, מתוך חיבור לעולם הסמלים, הדמיון, החלום והחלקים השונים בתודעה ובנפש. 

 

הסדנא שהילה תעביר בכנס:

 

בעקבות הדימוי הפנימי- סדנת קולאז' בגישה יונגיאנית  

בסדנה נשלב עבודה מעשית בקולאז' יחד עם היכרות עולם התת מודע והארכיטיפים של יונג. נגלה מהם הדימויים הקיימים בתת המודע האישי והקולקטיבי, כיצד נוצרו מיתוסים ואיך כל זה קשור לחלומות שלנו. נדמיין, נגזור, נדביק ובעיקר נשאל: מאיפה מגיעים תמונות ותכנים ששטים בתודעה שלנו ומרכיבים את הדמיונות, החלומות, היצירה והזיכרונות שלנו. 

משה מנשהוף

משה מנשהוף.JPG

משה מנשהוף למד פילוסופיה ומחשבת ישראל באוניברסיטה העברית שבירושלים. בתקופת לימודיו בירושלים היה בין השאר לתלמידו של פרופ' ישעיהו לייבוביץ ונמנה עם החוג המצומצם שפקד את ביתו מדי מוצאי שבת.

נושא עבודת המחקר שלו לתואר השלישי היה "תפיסה וזיכרון", ובה ניסה להציג תאוריה מקורית המתארת כיצד אנחנו תופסים ואיך אנחנו זוכרים. בעבודה זו ניסה להתמודד עם בעיות שונות מהספרות הפילוסופית הקשורות לנושא זה. הוא המשיך לעסוק בנושאים האלה ואף ביטויים ממחשבותיו הציג בספריו השונים. בסוף שנת 2016 הוא פרסם את הספר "חלום וזיכרון" הכולל ארבע מסות: מסה על התפיסה, מסה על הזיכרון, מסה על השינה ומסה על החלום. בספר הזה יוצר מנשהוף שפה ייחודית ובאמצעותה מציג תאוריה כוללת ומקורית משלו. מנשהוף מתעתד להוציא מסה חמישית על רגש והרגשה, וגם בספר הזה ממשיך בקו של הספר "חלום וזיכרון" ומתבסס עם אותן הנחות יסוד ודן באותה מסגרת תאורטית.

הספר נכתב מנקודת מבט פילוסופית בסיסית, לפיה האדם הוא היוצר עולמות בהכרתו. למרות לשונו המובנת וגישתו הפשוטה העושה את הספר נגיש לכל אדם, הוא מיטיב לרדת לעומקים של נבכי ההכרה האנושית, המוכרים לכל מי שחווה, זוכר וחולם. הספר מנסה לתת מענה לשאלות פילוסופיות כלליות, אבל גם לשאלות ספציפיות יותר שכל אחד מאתנו שואל את עצמו לאור ניסיון חייו.

 

ההרצאה שמשה יעביר בכנס:

ה

חלום ומציאות

השאלה מה מבדיל את החלום מהמציאות מהווה שער דרכו נכנסים לדיון מעמיק בנושא החלומות, בו נכיר את החלומות ואת מבנה התודעה בכלל. נסביר מדוע ואיך ההימצאות בזמן ובמרחב מהווה פקטור עיקרי וחשוב בהבחנה בין חלום למציאות. הדיון הוא תיאורטי פילוסופי במהותה אולם כלל אינו מתעלם מהמחקרים הרבים בתחומי המדע בכלל ובחקר המוח בפרט. הדיון מתנהל בגישה רציונלית עם דוגמאות ופתוח לשאלות. אלו אמצעים שמסייעים לנו לנהל את הדיון בצורה הגיונית נגישה ונהירה וכך נצלול למעמקי התודעה בניסיון להבין את מקורם ואת מהותם של החלומות.

ולרי רייכמן פופובסקי

לרי רייכמן פופובסקי.jpg

עבודה חלומית היא בעיניי עבודה על העצמה אישית. אני מאמינה שזה נותן לנו את ההזדמנות להגיע לתחתית הסמלים והמטאפורות של החלומות שלנו. זה מגדיל את מודעותנו ומחבר אותנו עם החוכמה הפנימית שבתוכנו. הבנת החלומות מביא אותנו קרוב יותר להבנת כל חלקי עצמנו ומאפשר לקבל אותם באהבה. אני מחוברת לחלומות שלי מגיל מאוד צעיר ונמצאת אצל מטפלת יונגיאנית כבר יותר מ 20 שנה. יש לי 2 תשוקות גדולות בחיי. מצד אחד, חלומות, ומצד שני, טיפול דרך שיטות פעולה, במיוחד פסיכודרמה. פסיכודרמה הינה שיטת טיפול קבוצתית המשלבת תנועה, פעולה, שיקוף, התערבויות ומשחקי תפקידים. מטרת הפסיכודרמה היא להביא את המטופל להתמודדות טובה יותר עם מגוון של מצבים שונים בחייו. בטיפול בפסיכודרמה, במקום לדבר על הבעיות, המטופל מציג את הדמויות המשמעותיות בחייו, ויוצר ביניהם דיאלוג המאפשר לתקן את "הסיפור הפנימי" שלו.

הסדנאות שולרי תעביר בכנס:

 

"תיאטרון החלומות״
סדנה העוסקת בלחבר את שני היבטים אלה וממזגת אותם יחד. אי אפשר להכחיש שבמרבית החלומות שלנו יש מבנה דרמטי. כלומר יש איזושהי התחלה, אמצע וסוף. יש סוג של מתח שמסתיים בסוג של פיתרון של סיפור החלום. במילים אחרות, “תיאטרון החלומות” הוא שילוב של קבוצות חלומות ופסיכודרמה. כלומר, אנו חוקרים את החלומות שלנו באמצעות כלים פסיכודרמטיים. הפסיכודרמה עוזרת לנו לחקור את עולמנו הפנימי על ידי כך שאנו עושים, משחקים, משתמשים בהיפוך תפקידים ומייצגים את עולמנו הפנימי על הבמה. ב״תיאטרון החלומות״ אנו נשים את כל האלמטים שנמצאים בחלומותינו על הבמה ונצור דיאלוג איתם על מנת להכיר את החלקים הפנימיים שלנו.

אני מזמינה אותכם להגיע לסדנה עם חלום ספציפי שבו אתם רוצים לעבוד עליו. 

שרונה אפרת

שרונה אפרת.jpg

אמא, אמנית רב תחומית ,חולמת. רוקמת . לפני שנה ושמונה חודשים מת בני האהוב באופן נדיר ופתאומי ומאז תהליך היצירה שלי השתנה, התחלתי לפרק ולהרכיב חומרים ומתוכם נוצרו קולאז'ים - תוצר היש מאין. אני מאמינה שהחיים מורכבים מחיבורים - פיסות פיסות. הכל רשת שקופה בלתי נראית, חיבור בין בני אדם, חיבור בין המוות לחיים.

הסדנאות ששרונה תעביר בכנס: 

מוות ואבל בקולאז' החלום

העולם מתפרק ומתחבר בכל יום מחדש כך גם בתהליך יצירת הקולאז' אשר מזמין אותנו לצלול פנימה למחוזות עמוקים ומאפשר פירוק וחיבור של הנפש. החומרים נבחרים ובוחרים אותנו. שימוש בטכניקת הגזירה, קריעה, חיתוך, תפירה והדבקה. אסופת דימויים המושפעים מהחלום מתגבשים לכדי קולאז' אשר יוצר רובד נוסף לדיאלוג והדהוד עם חומרי הגלם.

עומר חגי

עומר חגי.jpg

עוסק ב: אשטנגה יוגה, ויניאסה, הטהא, יוגה נידרה, ויפאסנה, מדעי הדתות.

 

בהיותי בן 7 שנים, התנסיתי בטכניקות המלמדות בצורה שיטתית את יצירת הדימיון המודרך בקורס בן 10 מפגשים של דוקטור חוזה סילבה. מאז ועד היום חיפוש ומציאה של מצבים המאפשרים את גלי התטא, המצב ההכרתי שבו המודע רואה את הלא מודע, מלווה אותי בלמידה, בהוראה ובתרגול של דרכי יוגה, מדיטציית ויפאסנה, יוגה נידרה, תטא הילינג. השלמתי תואר בפילוסופיה הודית לימודים משלימים וסנסקריט וכיום לומד עצמאית ולהנאתי, בעיקר יוגה פסיכולוגיה ותזונה.

הסדנאות שעומר יעביר בכנס:

יוגה נידרה - שינה יוגית

יוגה נידרה היא טכניקת ריכוז יוגית המתבצעת בשכיבה על הגב ללא תנועה תוך כדי האזנה לתרגילים משלושה תחומים, בשלושה שלבים:

אוטוסוגסטיה: ניסוח מילולי של רצון פנימי.

מיינדפולנס: תשומת לב חושית למרחב הפנימי והחיצוני.

ויפאסנה: תשומת לב אל הגוף ותחושותיו.

במצב ההכרתי המתקבל המודע רואה את הלא מודע בעוד הגוף ישן, ההכרה שלווה ומתבוננת, ותת ההכרה פעילה.

הרצאה על חלימה במסורת היוגה

אנה סרי

אנה סרי.jpg

למעלה מעשרים וחמש שנים מרותקת אל נושא החלומות, רושמת ומתעדת את חלומותי. מחזיקה בגישה המעריכה ומכבדת מאד את חכמת חלומותינו, ומאמינה שזו דרך מרתקת לגילוי המשאבים הפנימיים הגלומים בתוך כל אדם. כיוון שחלומות הינם מאגר טבעי הקיים בכולנו, עם מעט כבוד, הקשבה ותרגול לנאמר בחלום נוכל להתחבר למדריך הפנימי הקיים בנו. כותבת ויוצרת הספר ה"קסם שבחלומות", ספר הדרכה להורים ולילדים.  ספר זה מציע הקניית הרגלים חדשים בנושא חלומות הלילה. כמו גם  יומן חלומות לתיעוד וציור החלומות. מנחה סדנאות חלימה ליחידים, למשפחות ולקבוצות. במטרה להנגיש את החלומות לכל אחד באשר הוא. במסגרת עבודת התואר השלישי, פיתחתי מודל לעבודה עם חלומות במשפחה, שבו מושם דגש על העצמה אישית. המודל הוכיח עצמו כיעיל לחיזוק הערך העצמי של כל פרט במשפחה ולחיזוק הקשר והתקשורת במשפחה. המודל עוזר בפיתוח הרגלים של סובלנות וקבלת האחר.  מנסיוני, מה שקורה במפגש בין הורים וילדים עם וחלומותיהם הוא "קסם". זו דרך שבה מקדישים זמן איכות זה לזה. מתוך כבוד, הקשבה והרגשת שוויון זמנית. הסדנאות מועברות בדרך יצירתית ובשילוב אומניות המאפשרים ביטוי לעולם הפנימי.

הסדנאות שאנה תעביר בכנס:

סדנת חלימה משפחתית חווייתית

עבודה עם חלומות במשפחה לאור מודל שבו מושם דגש על העצמה אישית, חיזוק הערך העצמי של כל פרט במשפחה וטיפוח הקשר והתקשורת במשפחה. הסדנא עוזרת בפיתוח הרגלים של סובלנות וקבלת האחר. מניסיוני, מה שקורה במפגש בין הורים וילדים עם חלומותיהם הוא "קסם". זו דרך שבה מקדישים זמן איכות זה לזה. הסדנא מועברת בדרך יצירתית ובשילוב אומניות המאפשרים ביטוי לעולם הפנימי.

סדנת יומן חלומות ויזואלי
ניצור יומן חלומות אישי וייחודי, ניתן דרור לאומן הטמון בכל חולם.

רוני הרמן

רוני הרמן.jpg

רוני הרמן עזב את עולם הפקות הסרטים בתל אביב בשביל להגשים את חלומו ולהקים את Backstage cafe -    בית קפה ברובע דרכי הבשמים במצפה רמון, המשמש מקום למפגש, יצירה והשראה. בבית הקפה יש גלריית אומנות וידאו פרי יצירתו של רוני וגלריה נוספת עם תערוכות מתחלפות של יוצרים מגוונים ממצפה רמון ומרחבי הארץ: ציירים, פסלים, חרטים, מעצבים, צלמים, אמנים רב תחומיים ועוד.  Backstage cafe הוא מקום של הכנסת אורחים מקסימה, יצירה והשראה. ​

הסדנאות שרוני יעביר בכנס:

מייצג וידאו ארט אינטראקטיבי

במהלך הכנס רוני יצור עבודת וידאו ארט מתפתחת בשיתוף עם המשתתפים שתוקרן בתוך דום (מבנה כדורי גדול) ותעטוף את הקהל - מי שיבחר להיכנס פנימה - מכל צדדיו עם דימויים מתוך החלומות של המשתתפים שישולבו לכדי חוויית חלום משותף. קשה להסביר.. אולי תצליחו לדמיין בנתיים :)

פיי שפירו

WhatsApp Image 2020-02-11 at 10.20.57.jp

אמנית קול, מלחינה ואמנית המחברת בין עולמות. שותפה להקמת מקהלת גיא בן הינום ואנסמבל אבראאלבומה ״אלף נשיקות״ יצא באוגוסט האחרון , והיא במעבירה סדנאות, ריטריטים וטקסי קול בארץ ובעולםדף אמנית: https://www.facebook.com/fayeshapiromusic/דף סדנאות: https://www.facebook.com/voiceworkfaye/אתר: www.fayeshapiro.com

 

מקלעת חלום - מרחב לקולות להתגלות
סדנת שירה חופשית בהנחיית פיי שפירו

סדנה המתחילה בשחרור ואפשור של הזרם הקולי, מעבר לשיפוטיות ואל ההנאה וממשיכה לתוך מרחב שירה/חלימה מחובר
בעיניים עצומות, בחיבור אל הגוף, נצייר ונאפשר התמזגות תדרים משותפת לתוך עולמות צליליים ותחושתיים שקיימים לצד התפיסה הרגילה, ממש כמו בחלום.
אין צורך בנסיון קודם - זייפנים וזמירים, דולפינות וצפרדעים, כולם מוזמנים!


 

חנן סבח טייכר

חנן סבח טייכר.jpg

פסיכולוג קליני, מטפל במבוגרים ובילדים. ממקימי קואופרטיב המטפלים ״מקומי״ - מרכז לטיפול נפשי המנוהל באופן שיתופי דמוקרטי ושיוויוני. עובד בקליניקה פרטית בטבעון ובת״א.

סדנאות שחנן יעביר בכנס:​

מפגש חלימה חברתית

הרצאה: חלימה חברתית כאפשרות לשיח אלטרנטיבי


מטריצת החלימה החברתית" היא מתודה המאפשרת לחשוף רבדים לא מודעים של החברה בה אנו חיים. עצם ההסכמה להשאיל את החלום הפרטי עבור הקבוצה מאפשר ויתור על הגבולות הנוקשים והמוכרים של האני והאחר. השיתוף בחלומות יוצר משחקיות ותנועה מתמדת של שינוי נקודת המבט ופותח אפשרויות אינסופיות ליצירת חיבורים בין עמדות ותפיסות עולם שונות. כך, החלימה החברתית מייצרת סימני שאלה המאתגרים את הסדר הקיים ומאפשרת להגיע למחשבות והבנות חדשות. יוזמת החלימה החברתית בקהילה החלה מתוך צורך ליצירת מרחב מאפשר לשיח חברתי אלטרנטיבי. בהרצאה אשתמש בדוגמאות ממפגשים אלה בכדי להדגים את האופי הייחודי של החלימה החברתית. אתמקד באחת התמות המרכזיות שעלתה במפגשים - והיא התמה הבין-דורית -  ודרכה אראה כיצד הפורמט של חלימה חברתית מאפשר מהלך חשיבתי חדש וטרנספורמטיבי.

אור נתנאלי

אור נתנאלי.jpg

פסיכולוג קליני ומאמן אישי, העובד בקליניקה פרטית בתל אביב. מזה ארבע שנים הוא עורך מפגשי חלימה חברתית בתל אביב ובירושלים יחד עם עמיתיו, חני בירן, יהודית עזרא וחנן סבח-טייכר. המפגשים נועדו לאפשר דיאלוג אחר על המציאות בה אנחנו חיים, שאין בו ויכוח בין עמדות וטיעונים, אלא מתקמקד בהבהרה משותפת של עומק הרגשות והתפיסות שמעצבים את עולמנו החברתי המשוסע בישראל.

סדנאות שאור יעביר בכנס:

מפגש חלימה חברתית

חלומות אפוקליפסה 

נתחיל בברלין של שנות ה-30. חלומות מתועדים של יהודים שנשארו בגרמניה באותן שנים, חושפים את התבססות השלטון הטוטליטרי בתודעת מי שסומנו כאוייבי המדינה. נחפש בחלומות רמזים לשואה שעמדה להתרחש.

נעבור לתל אביב בת זמננו. חלומות מתועדים של ישראלים על צונאמים, זומבים, והשואה, חוזרים על עצמם שוב ושוב. האם מדובר בטראומה המכוננת של השואה שמהדהדת כעבור שנים רבות? או שמא אנחנו עומדים בפני אפוקליפסה חדשה, שרק רמזיה ניכרים כעת בחרדות והמשאלות המשותפים לחולמים שונים? בום!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אפשר גם בטלפון

   058-4766153 

  • Facebook Social Icon

כתבו לנו

Thanks for submitting!